FAQ - Najczęściej zadawane pytania

1. Jak znaleźć najlepszy dla siebie pokój?

    Tego typu pytania najczęściej zadawane są przez osoby, które rozpoczynają dopiero przygodę z wynajmowaniem pokoju. W związku z powyższym przygotowaliśmy krótki schemat postępowania. Przedstawia on się następująco:

a)       Wejdź na stronę https://www.wolnepokojelodz.pl i zerknij na przedstawioną mapę,

b)      Odnajdź miejsca w które najczęściej przebywasz– zaznaczone są tam uczelnie, biblioteki, parki, miejsca pracy

c)       Wyznacz na mapie okrąg według którego będziesz poszukiwać pokoju,

d)      Zobacz na mapie, które pokoje są jeszcze wolne

e)      Wybierz najlepszy dla Ciebie pokój i skontaktuj się z nami, żeby dopełnić formalności telefonicznie : +48 798 217 400 mailowo biuro@freedom-development.pl


2. Czy wymagana jest kaucja?

Wynajem pokoju znajdującego się w naszej ofercie wiąże się z wpłatą  zabezpieczenia jakim jest kaucja. Kaucja ma za zadanie zabezpieczyć interes właściciela mieszkania przed ewentualnymi zniszczeniami, natomiast po okresie najmu podlega ona zwrotowi. Kaucji nie rozkładamy na raty.


3. Jak wygląda proces najmu?

Po wybraniu pokoju skontaktuj się z nami telefonicznie, a umówimy się na spotkanie, żeby zaprezentować Tobie interesujące Ciebie mieszkanie. Celem spotkania jest oprowadzenie Cię po mieszkaniu, pokazanie części wspólnych i pokoju w sprawie którego się z nami kontaktowałaś/-eś. Podczas spotkania możesz od razu podpisać umowę rezerwacyjną, na podstawie której wpłacasz kaucję na wskazany w rachunek bankowy. Po zaksięgowaniu się kaucji na koncie możesz umówić się z opiekunem mieszkania na odbiór kluczy do pokoju oraz podpisanie umowy najmu pokoju. Jeśli nie chcesz robić przelewu z kaucją, możesz wpłacić ją kartą podczas spotkania. Pamiętaj, że wpłata kaucji jest jedyną formą rezerwacji pokoju i da Ci pewność, że będzie on dostępny tylko dla Ciebie do momentu przekazania kluczy.


4. Na jak długo zawierana jest umowa najmu pokoju?

Większość naszych umów zawierana jest na okres 12 miesięcy, natomiast często przed wakacjami posiadamy w naszej ofercie możliwość wynajmu pokoi tylko na okres 2 czy 3 miesięcy. Jest to idealna propozycja dla osób, które przyjeżdżają do naszego miasta latem w celu odbycia praktyk lub stażu.


5. Kto będzie mieszkał w wybranym przez Ciebie mieszkaniu?

Oferta Freedom Development sp. z o.o. skierowana jest wyłącznie do studentów i młodych ludzi pracujących, których wiek nie przekracza 30 roku życia. Starannie dobieramy najemców do naszych nieruchomości, kierując się zawsze troską o pozostałych lokatorów. W naszych mieszkaniach obowiązuje zakaz imprezowania, zakaz korzystania z wszelkich używek i rodzinna atmosfera, dzięki temu wiemy, że wynajmując u nas pokój będziesz mieć idealne warunki do nauki czy odpoczynku po ciężkim dniu pracy. Uwielbiamy zwierzęta, jednakże nie mogą one zamieszkiwać w naszych nieruchomościach.


6. Czy mieszkanie jest wyposażone i czy mogę wstawić swoje meble?

Wszystkie oferowane przez nas pokoje są wyposażone w łóżko, szafę, regał, biurko czy też stolik kawowy w związku z czym nie ma konieczności wstawiania swoich mebli.


7. Czy do mieszkania przynależy parking?

Wynajmując pokój z naszej oferty możesz  korzystać z miejsc parkingowych znajdujących się w najbliższej okolicy budynku w miarę dostępności miejsc. W przypadku niektórych mieszkań jest możliwość parkowania samochodu na terenie posesji (za dodatkową opłatą). Jeśli zależy Ci na wynajmie mieszkania z miejscem parkingowym to skontaktuj się z nami, wówczas sprawdzimy, które mieszkania oferują taką możliwość. Jeśli budynek w którym będziesz mieszkał znajduje się w strefie płatnego parkowania to po uprzednim zameldowaniu się w mieszkaniu będziesz miał możliwość parkowania w obrębie swojego miejsca pobytu w cenie ok 120 zł rocznie.

8. Czy jeśli chciałbym zacząć wynajmować pokój w trakcie miesiąca to płacę pierwszy czynsz w pełnej wysokości?

Jeśli zdecydujesz się wynająć u nas pokój w dowolnym dniu miesiąca, wówczas przeliczymy od kiedy z nami jesteś i poniesiesz koszt proporcjonalnie do okresu najmu, a nie za cały miesiąc.


9. Jak rozliczane jest zużycie mediów (woda, prąd, gaz)?

Zależy nam żeby najemcy czuli się komfortowo w naszych mieszkaniach i nie musieli pamiętać o konieczności spisywania i podawania stanów liczników, w związku z czym opłata za media pobierana jest w formie ryczałtu. Jeżeli wynajmowane przez Ciebie mieszkanie jest wyposażone w podzielniki ciepła na kaloryferach wówczas zużycie centralnego ogrzewania rozliczamy na podstawie wskazań urządzeń.


10. Jak poruszać się po mieście?

Łódź jest świetnie skomunikowana – na pewno każdy znajdzie dla siebie wygodny środek transportu na uczelnię czy też do pracy. Przemieszczać można się za pomocą:

b)      Skuterów miejskich - https://blinkee.city/pl/ - strona zawiera szczegółową mapę miejsc w których znajdują się wolne skutery czy też cennik,

c)       Tradycyjnej komunikacji miejskiej – dojazd możesz sprawdzić na stronie internetowej https://jakdojade.pl/lodz/trasa/ 

d)      Pieszo - nasze nieruchomości znajdują się głównie w centrum miasta, więc jeśli tylko masz ochotę możesz bezproblemowo pójść na pieszo na uczelnię